Czy Coco Chanel mogła się mylić?

Refined Dining

 

Zdjęcie pochodzi ze strony https://www.highfashionhome.com/room-ideas/dining-room/refined-dining.html

 

 

Jeżeli kobieta, wydobyła się ze skrajniej biedy, jakiej doświadczyła w swoim młodym wieku i od zera zbudowała imperium mody, którego logo marki jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych znaków kojarzących się z luksusem, to raczej nie mogła się mylić.

Znak rozpoznawczy stylu Coco Chanel: prostota, wygoda, innowacyjność i co najważniejsze! –  konfiguracja pięciu kolorów: bieli, czerni, beżu, czerwieni i złota. Najważniejszymi były dwa: czerń i biel. Jako kolory we wzajemnej opozycji, zawsze są ze sobą nierozłączne. Idealnie ze sobą korespondują i  są dobrze postrzegane.

 

Nie znam nikogo takiego, kto powiedziałby, że nie podobają mu się czarno białe fotografie. Teraz, w dobie doskonałych rozwiązań technicznych, gdzie fotografia cyfrowa oddaje perfekcyjnie kolory, zgodnie z naturalnymi, my wciąż zachwycamy się fotografią czarno białą. Powód jest bardzo prosty. Fotografia czarno biała jest dużo bardziej elegancka, wyrafinowana, ma styl i charakter.

 

Analogicznie można przełożyć to na dobry styl we wnętrzu.

Jeśli nie jesteśmy pewni, co nam się podoba, nie wiemy, jaki jest nasz styl, to polecam inspirować się kolorami, jakie były ważne dla Coco Chanel.

Urządzając nasz dom czy mieszkanie wg harmonijnej proporcji barw czerni i bieli, beżu oraz odrobiny złota, nie popełnimy błędu aranżacyjnego

 

Zestawienie bieli i czerni, zawsze warto podkreślić odrobiną złota i czerwieni. Można to osiągnąć wstawiając czerwone kwiaty do wazonu lub układając czerwone jabłka na złotym talerzu.

Złoto jest jak biżuteria, a czerwień, jak szminka na ustach eleganckiej damy.

 

Wzorując się na stylu Coco CHANEL nie popełnimy gafy.